Okolie


Náš drevený zrub Benango sa nachádza v podtatranskej obci Mengusovce priamo pri zjazde z diaľnice D1 pri tuneli Bôrik. Naši hostia tak majú k dispozícii ideálnu východiskovú pozíciu pre výlety do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Na dosah máte turistiku, agroturistiku, cykloturistiku, letné aj zimné aktivity nielen vo Vysokých či Belianskych Tatrách, ale aj v Slovenskom raji a ďalšom okolí. Keďže náš zrub je úzko spätý s koňmi, drevený zrub Benango, Vám vie ponúknuť jazdu na koni, jazdu kočom v lete alebo v zime na saniach na Štrbskom Plese (s možnosťou výletu na Popradské Pleso).

Podmanivý drevený Zrub Benango vám ponúka skvelý pobyt so saunou a možnosťou jazdy na koni. Ako správne ubytovanie Vysoké Tatry je ideálnym východiskom pre vysokohorskú turistiku aj lyžovačku. Ubytovanie Mengusovce vám navyše tiež poslúži pre výlet do Belianskych Tatier či Slovenského raja.

Leto

Ako na dlani máte na jar, v lete a na jeseň široký výber z ľahkých, stredných i náročných turistických trás a cyklotrás v Tatrách, Slovenskom raji i Zamagurí. Náš podtatranský región ponúka vyžitie aj pre vyznávačov extrémnych či adrenalínových športov v podobe paraglidingu, bungeejumpingu, raftingu alebo „obyčajného“ splavu Dunajca na plti v Červenom Kláštore. Na milovníkov golfu čaká profesionálny golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici. V teplých letných mesiacoch nájdete príjemné osvieženie vo vodných svetoch a aquaparkoch v Poprade (Aquacity), Liptovskom Mikuláši (Tatralandia) a Vrbove (Thermal Park). Nezabudnuteľné kúpanie v lone prírody ponúka aj historické termálne kúpalisko Izabela vo Vyšných Ružbachoch.

História Spiša bola veľmi bohatá, čo dokazujú historické pamiatky ako hrady, zámky, kaštiele, kláštory, kostoly, múzeá, historické centrá (Spišská Sobota, Kežmarok, Spišská Belá) a mnohé iné zaujímavosti, ktoré sa oplatí vidieť. V neďalekom okolí sa nachádzajú aj jaskyne – Belianska jaskyňa v Tatranskej Kotline a Važecká jaskyňa vo Važci.

Na svoje si prídu aj milovníci kultúry a umenia. Nájdete tu najvyššie položenú galériu Encián v Strednej Európe na Skalnatom plese, reprezentatívny kultúrny stánok vybudovaný z elektrárne bývalej Tatravagónky – Tatranskú galériu v Poprade, folklórne slávnosti v Červenom Kláštore, Ždiari a Východnej či oslavu ľudového remesla (EĽRO) v Kežmarku.

 

Zima

V zimnom období dominuje v Tatrách a pod nimi lyžovačka. Naši návštevníci si môžu vyberať zo širokej škály kvalitne upravených lyžiarskych svahov a bežeckých tratí - na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici, Bachledovej doline a Ždiari. Lyžovať sa však dá aj pod Tatrami a to v neďalekej Lopušnej doline, Lučivnej, Vernári, Telgárte, Vyšných Ružbachoch i v ďalšom TOP lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách. Lyžiari tu nájdu svahy určené pre najnáročnejších aj pre začiatočníkov. Pre milovníkov bežeckého lyžovania je hneď za dreveným zrubom najdlhšia upravená bežecká trať v Tatrách. Našim zákazníkom ponúkame na prenájom bežeckú výstroj. 

Len približne 15 minút cesty autom sa od Mengusoviec nachádza vstupná brána do Tatier – mesto Poprad, ktoré ponúka široké možnosti oddychu a zábavy. Medzi najzaujímavejšie lokality Popradu patrí celoročne otvorené Aquacity Poprad s termálnymi bazénmi, vitálnym svetom a relaxačnou časťou. V jeho tesnej blízkosti sa nachádza aj prekrásna historická časť Popradu – Spišská Sobota.

Mengusovce a náš drevený zrub Benango sa nachádzajú v podhorí Vysokých Tatier, ktoré sú centrom a východiskom pre letnú aj zimnú turistiku a športové aktivity. V našom ubytovacom zariadení Vám pri výbere výletov a aktivít radi a ochotne poradíme.